***  internetový časopis nejen pro ženy  ***  *** magazín životního stylu  ***  *** stárnutí je jediný způsob, jak žít dlouho ***

Dnes má svátek:


 

Znáte den svých narozenin ?Jste obézní ?


Chystáte se stavět?


 

  POSTŘEHY

Umíte si půjčovat ?
Každý by měl mít něco uloženo na horší časy. Může se však stát, že nás zaskočí nečekaný výdaj. Kde se dají rychle sehnat peníze ?
Rychlé půjčky bez velkého papírování nabízí celá řada nejrůznějších společností. Některé své služby inzerují. Jiné zůstávají skryté a dostanete se k ním jen přes správné známosti, ale podmínky těchto společností jsou natolik nestandardní, že se k požadované půjčce nemusíte vůbec dostat. Překážky mohou být různé. Zpravidla vám nepůjčí částku avizovanou v inzerátech, ale napoprvé jen podstatně méně a na kratší dobu. Až prokážete, že jste spolehlivým dlužníkem, můžete dostat víc. Půjčka dokáže zpříjemnit život, ale může se změnit v pěkně utaženou oprátku.
Dá se půjčit skoro na cokoli. Na dluh můžete mít nábytek, dovolenou, auto. Hotovostní půjčky nabízí v inzertních rubrikách novin i na internetu několik společností. Ochotněji začaly drobným klientům půjčovat i banky. Ale umíme si ohlídat podmínky půjček tak, aby nám dluhy nepřerostly přes hlavu ?
Aby bylo jasněji. Podle zákona by smlouva o spotřebitelském úvěru měla mít vždy písemnou podobu. Navíc je stanoveno, co taková smlouva musí obsahovat. Smluvně je stanovena výše úvěru, délka splatnosti, výše splátky, roční procentní sazba, případně podmínky její změny.

Reklama útočí za naše peníze
Reklama nás ovlivňuje na každém kroku, ať chceme nebo ne. Nemůžeme udělat ani krok, aby jsme na reklamu nenarazili. Je všude. Otevřeme noviny, časopisy - je tam.
Miliony hodin v televizi, rozhlase. Je to děsivé, všechny ty obrovské panely podél cest, statisíce potištěných plakátů a reklamních novin.
Kdo financuje všechny kampaně, všechny klipy, podobné jeden druhému ? Přece my všichni - spotřebitelé ! Obrovský vklad do reklamy je totiž začleněn do ceny výrobku !

Peníze zadara !
Zní to velice dobře a lákavě. Budu dostávat inzertní e-maily a při práci s internetem mi bude dole ve zvláštním okénku běhat internetová reklama. Za to, tedy vlastně za nic, mi budou platit. Super - finanční perpétum mobile. No a teď zpátky na zem. Pro normálního smrtelníka je reálné tímto způsobem si měsíčně přivydělat sotva několik desítek než stovek korun. K něčemu je to ale dobré - člověk pozná i tu nejméně příjemnou tvář internetu. Podvodníky skryté za jeho anonymitu. Mozolnatý ukazováček, chtíc doklikat k částce potřebné pro zaslání šeku a to je vše. Neseriozní firma prostě peníze nepošle a osobní údaje surfaře jsou bůhví kde. Kde si stěžovat? Tak jedině na lampárně. Za blbost se platí. 

Kam s penězi
Rodinné finance
Životní styl
Péče o tělo
Zdravá výživa
Civilizační choroby
Rady do života
Domácí rádce
Údržba bytu
Péče o domácnost
Vaříme
DIA
Z kuchyně babiček
Tvorba mladých
Tipy na výlet
Kuriozity
O mně
Archivspolupráce s
finanční a ekonomické poradenství

webmaster