***  internetový časopis nejen pro ženy  ***  *** magazín životního stylu  ***  *** stárnutí je jediný způsob, jak žít dlouho ***

Dnes má svátek:


 

Znáte den svých narozenin ?Nová podnikatelská příležitost !Jste obézní ?


Chystáte se stavět?

 

 

KURIOZITY


Čtenáři se nestačili divit
Psům, kteří umějí číst, je zřejmě určen tento zákaz - pochází z Dánska. "Psům bez pána je přístup na hřbitov co nejpřísněji zakázán!"

"Návštěvní doba od 14 do 16 hodin. Přístup mají jenom manželé nebo jejich zástupci." Oznámení u vchodu jedné pařížské ženské kliniky.

Idylicky položená obec u italského Roverta zve turisty nápisem na tabuli u hlavní silnice: "U nás nejsou ani auta, ani motocykly. Cestu k nám najdou jenom oslové. Přesvědčete se sami."

Velký obchodní dům v americkém Detroitu ujišťuje ve svém katalogu: "Jestliže naleznete na zaslaném zboží nějaké nedostatky, pošlete je klidně zpátky - dostanete jiné v téže kvalitě."

"Všechny moje zaměstnankyně stojí za povšimnutí!" ujišťuje ve výloze jeden newyorský optik,"kdo to nepozná na první pohled, nutně potřebuje brýle. A ty nejvhodnější dostanete u nás!"

Kuriózní inzeráty
Náborové oznámení továrny v anglickém Leicesteru zveřejněné v novinách a vylepené na vratech závodu:"Hledáme zaměstnance se zkušenostmi i bez zkušeností, muže nebo ženu, mladého nebo starého." Načež tam druhý den kdosi připsal:"Živého nebo mrtvého".

Jeden z největších výrobců dámských punčoch v Miláně uveřejnil svého času tuto výzvu:"Hledáme mistra. Dobrá odměna - 286 kolegyň."

"Přijmeme opatrovníka na 6 hodin denně. Jediná povinnost: od šesti večer do půlnoci, než usne, poslouchat dědečkovo vyprávění o starých dobrých časech" -inzerát z londýnských novin.

Inzerát v belgických novinách Bruxelles-Soir: "Hledáme muže středního věku, nejméně 190 cm vysokého, silného, nejraději bývalého zápasníka, s přiměřeným smyslem pro humor, pro naše oddělení stížností v pojišťovně."

Nepovedené bankovní loupeže
Pokladník banky v Amsterodamu právě počítal peníze, když ho bandita , nenápadně na něj mířící skrz okénko pistolí, tichým hlasem požádal o vydání všech peněz. Pokladník zabraný do počítání, aniž by vzhlédl, odvětil:"Buďte tak laskav a počkejte, až na vás přijde řada!" Lupič byl tak překvapen, že schoval zbraň a rychle se vytratil.

Za deset minut po činu byl v anglickém Manchesteru dopaden lupič, který v jedné bance přepadl pokladníka, právě telefonujícího. Ještě ani nestačil nastrkat peníze do kapes a policie už byla informována o přepadení. Pokladník totiž v rozčilení nepoložil sluchátko na vidlici, takže jeho partner na druhém konci linky všechno slyšel a zařídil vše potřebné.

Zajímavosti z jazyka českého
České slovo, které zdomácnělo ve všech světových jazycích je Čapkův "robot", nikoli však Karlův, ale Josefův. Když Karel Čapek psal divadelní hru, vymyslel pro umělé lidi v dramatu název "labor", které se mu však právě moc nelíbilo. "Tak jim říkej "roboti", ozval se od malířských štaflí jeho bratr Josef. "To je ono!" zvolal Karel a roboti ve hře R.U.R. přeložené do všech světových jazyků ovládli svět.

Kuriozity
Profesionální sňatkový podvodník jménem Paata Senta, který se během 16 let stačil 121 krát oženit, byl konečně dopaden v indonéském hlavním městě Djakartě. Po svatebním obřadu si u tchána vždy vyzvedl ženino věno a s ním pak po svatební noci - někdy i během ní - nadobro zmizel.K jeho dopadení došlo po oznámení jeho první, tedy jediné legitimní manželky, které se nedopatřením začal dvořit.

Kuriózní inzeráty
Přijmeme sekretářku, která vypadá jako žena, myslí jako muž, chová se jako dáma a pracuje jako kůň", takové požadavky si kladl jeden zaměstnavatel v americkém časopise Illinois State Register.

Časopis Gastronomie, Francie:"Bezpečně řídím auto, dokonale jezdím na lyžích, vesluji, ovládám windsurfing a chtěla bych se vdát. Najde se mladý muž, který umí vařit?"

Kuriózní důvody k rozvodu
Soud ve Stockholmu povolil rozvod paní Grétě Berusonové, která jako důvod uvedla, že její manžel na ní vyžaduje, aby spala v pruhovaném, jakoby trestaneckém pyžamu, na kterém je vyšito číslo a nápis: " Doživotně !"

Kuriozity
V hospodě v anglickém městečku Camberwellu visí výstražná tabule s tímto textem:"Neodhazujte na podlahu zbytky cigaret. Naši hosté, kteří odcházejí po čtyřech, si mohou popálit ruce nebo kolena!"

V jedné pařížské pivnici zase visí tento nápis:"Na úvěr naléváme jen hostům starším 75 let, kteří přijdou v doprovodu rodičů!"

Na stěně jedné hospody v Nottinghamu v Anglii si mohou návštěvníci přečíst nápis:"Je přece jenom slušnější sedět v neděli v hospodě a myslet na kostel, nežli sedět v kostele a myslet na hospodu!"

Kuriózní důvody k rozvodu
Ve švédském městě Skonsmonu podal jistý holič žádost o rozvod s odůvodněním, že ho manželka okradla ve chvíli, kdy spal. Žena se před soudem hájila takto: "Zjistila jsem, že mne podvádí s jednou ze svých zákaznic. Neudělala jsem mu žádnou scénu, ale když spal, sebrala jsem mu jeho umělé zuby a poslal té dámě s lístečkem:"Bohužel, můj manžel nemůže přijít osobně."

Manželství holiče J.Coopera z New Kentu v Texasu bylo bez průtahů rozvedeno. Soud uznal, že nelze trvale trpět, aby holič musel jíst denně knedlíky, které manželka nejen připravila, ale tak dlouho nad ním stála s loveckou puškou, dokud je všechny nesnědl.

Devatenáctiletá Kim Kow ze Singapuru požádala o rozvod, protože její tchýně o svatební noci spala pod jejich postelí, aby hlídala syna.

Hned po skončení svatebního obřadu opustil novomanžel v indickém Allahabadu svou ženu, protože jeho tchán nedodržel smlouvu, podle které měl ženich okamžitě po obřadu od něho dostat motorku.

Inzeráty
"Sekretářka hledá šéfa. Požaduji od něj dobré chování, pevný charakter, obchodní zdatnost a schopnost úspěšného vedení firmy. Na nabídky šéfů, kteří nemají požadované vlastnosti, nebude brán zřetel." - inzerát z francouzských novin.

Inzerát Sue Swiftové, dvacetipětileté manželky nespokojené se svým mužem:"Málo opotřebovaný, dobře vypadající manžel se vymění za jiného. Zajímá se o kuželky, kuželky, kuželky... Jinak je normální."

Ve francouzských novinách se objevil tento inzerát: "Umím provést všechny opravy ve vaší domácnosti, právě tak jako váš manžel - jen s tím rozdílem, že je vykonám ihned."


Neuvěřitelné shody
Napoleon a Hitler
Oba shodně opakovali touhu ovládnout svět.Jejich život měl několik společných znaků, nápadná shoda se projevovala i v jejich osudech:
Napoleon studoval možnosti invaze do Anglie, o tomtéž uvažoval Hitler.
Napoleon se rozhodl, že nejdříve zúčtuje s Ruskem. Ke stejnému rozhodnutí dospěl i Hitler.
Zúčtovat s Ruskem se Napoleonovi nepodařilo, vpádem do Ruska vlastně začal jeho konec. Také útok hitlerovských vojsk na Sovětský svaz byl začátkem konce.

Abraham Lincoln a John Kennedy
Historici studující jejich život zjistili tyto překvapující skutečnosti: První byl zvolen prezidentem Spojených států v roce 1860, druhý v roce 1960.
Oba byli zavražděni v pátek - v přítomnosti svých žen.
Lincolnův nástupce v úřadě se jmenoval Johnson, stejně jako Kennedyův.
Ten Lincolnův se narodil roku 1808, Kennedyův roku 1908.
Linkolnův sekretář se jmenoval Kennedy, Kennedyho - Lincoln.

.....Vtipný reklamní nápis mohli číst chodci na průčelí jedné chicagské restaurace:"Děláte skandál, že vaše žena špatně vaří? Nerozvádějte se! Jezte u nás a ženu si nechte jako hobby!"

.....Tři stupně trestu mají na jednom z malajských ostrovů, kde je stále dodržován zákon namířený proti těm, kdo porušují manželskou věrnost. Při prvním provinění je potrestán milenec, že ženu svedl, při druhém žena, že se nechala svést podruhé, a při třetím manžel, že si svou ženu dost dobře nehlídá.

.....Majitel jedné rychločistírny v hlavním městě Mexika vyvěsil ve výkladní skříni tuto reklamu:"Nechte veškerou svou garderobu zde! Vyčistíme vám ji během 2-3 hodin. Mezitím můžete jít na procházku!"

.....Jeden švýcarský obecní úřad, který zjišťoval možnost prázdninového ubytování cizích dětí ve zdejších rodinách, ohromil občany touto výzvou: "Obyvatelé, kteří chtějí mít tento rok dětí, ať se přihlásí u starosty a oznámí, jestli si přejí hocha nebo děvče a kolik."

.....Oddávající kněz v Long Geach v USA nemohl pochopit, proč se přihlížející hosté, sotva si novomanželé klekli, tak smějí. Bylo čemu, protože přátelé ženicha, mu bez jeho vědomí napsali na podrážku svítící barvou: "Pomozte mi !"

.....Newyorský tiskový magnát James Bennet se při svém pobytu v Monte Carlu značně rozčílil, když mu personál jeho oblíbené restaurace nerezervoval obvyklé místo k večeři a obsadil je jinými hosty. Hned druhý den celou restauraci koupil, jako majitel zjednal pořádek, načež ji po večeři ještě týž den daroval jednomu číšníkovi.

.....Hosté pozvaní na jednu svatbu v USA dostali na poslední chvíli od nevěsty telegramy tohoto znění : "Škrtněte si na pozvánce jméno ženicha Cliff Garden a nahraďte ho jménem Hugh Barner. Místo a doba obřadu se nemění."

.....V Curychu mají zřejmě smysl pro humor, v letáku zdejší specializované prodejny sportovních potřeb je možno si přečíst:"Pokud se vám náš padák neotevře, kdykoliv vám jej bezplatně vyměníme za nový.

.....Na ostrově Madagaskaru stále ještě existuje zvyk, že ženich své vyvolené dává jako svatební dar býka, ale ne býka vlastního, nýbrž ukradeného. Proto zdejší rolníci velmi bedlivě sledují svatební ohlášky, aby podle nich zvýšili ostrahu svých stád.

.....Nevšední dar dal své manželce k narozeninám jeden dánský učitel. Věnoval jí větu:"Mám Tě rád!", kterou přeložil do 112 jazyků a dialektů.

.....V roce 1980 podala návrh na rozvod paní Maria Magdaléna Reyová z Peru. Jako důvod uvedla, že její manžel odešel před 26 léty k pekaři, a ještě se nevrátil.

.....Antonius Diay z Cadizu ve Španělsku se rozhodl požádat o rozvod z viny manželky. Jako důvod uvedl, že jeho poeticky založená paní ho nutí, aby na ni denně skládal oslavné ódy. Když tak neučiní, nedostane najíst. Soud jeho žádosti vyhověl. 

Kam s penězi
Rodinné finance
Postřehy
Životní styl
Péče o tělo
Zdravá výživa
Civilizační choroby
Rady do života
Domácí rádce
Údržba bytu
Péče o domácnost
Vaříme
DIA
Z kuchyně babiček
Tvorba mladých
Tipy na výlet
O mně
Archivspolupráce s
finanční a ekonomické poradenství

webmaster