***  internetový časopis nejen pro ženy  ***  *** magazín životního stylu  ***  *** stárnutí je jediný způsob, jak žít dlouho ***

Dnes má svátek:


 

 
 

 stavební spoření

 penzijní připojištění

 životní pojištění

 otevřené podílové  fondy

 finanční poradce

  RODINNÉ FINANCE

V této sekci Vás chci seznámit naprosto laickým způsobem, jak zacházet s penězi. Bohužel bez peněz opravdu nic nejde. Neustále platí peníze až na prvním místě.
Pročetla jsem spoustu různých časopisů, navštívila také několik bankovních domu, ale nikdo mi nedokázal uspokojivě poradit. Až se mi dostaly do rukou malé knížečky Finanční poradce a Příručka investora od autora ing.Emila Dočkala, začala jsem chápat o co jde. Každému "normálnímu" člověku doporučuji si je koupit. S laskavým svolením autora Vás krok po kroku naprosto laicky seznámím jak na to.

Jak vyjít s penězi a kam je investovat
"Minulost je přítomná v budoucnosti" - Dr.Louis L. Mann
Mezi nejběžnější příjmy domácností počítáme mzdy a platy u zaměstnanců a důchody u důchodců.
Spotřeba to jsou výdaje jednotlivců nebo domácností na potraviny, bydlení, dopravu (dojíždění do práce a za nákupy), léky a lékařskou péči, kulturu, sport, zábavu, spotřební předměty, ale také pojištění, ať už "povinná" ze zákona nebo "dobrovolná", takzvaná komerční, a daně.
Úspory představují investiční část rodinného rozpočtu a zároveň budoucí možný zdroj bohatství a majetku rodiny. Úspory jsou tou částí příjmů, která se nevydá za spotřebu. Úspory jsou vlastně zisky domácností . Spousta lidí ale řekne : nemůžeme spořit, protože máme málo peněz a nemáme proto z čeho spořit.
Ale to je velký omyl.
To bychom nikdy nemohli - ani sobě, ani nikomu jinému koupit žádný dárek, žádnou pozornost, žádnou cigaretu, žádnou lahvinku, parfém. Věnovat velkou péči svým miláčkům, jako je auto, pejsek, kočička. Bereme to jako samozřejmost,ale přitom tvrdíme nemáme přece peníze.
Jakým způsobem je u nás možné zhodnotit své úspory ?

Jak vidíte jedná se o velkou a ne vyčerpávající škálu , jak naložit se svými penězi, proto doporučuji, obraťte se na nezávislého finančního poradce. 

Kam s penězi
Postřehy
Životní styl
Péče o tělo
Zdravá výživa
Civilizační choroby
Rady do života
Domácí rádce
Údržba bytu
Péče o domácnost
Vaříme
DIA
Z kuchyně babiček
Tvorba mladých
Tipy na výlet
Kuriozity
O mně
Archivspolupráce s
finanční a ekonomické poradenství

webmaster